Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Profil użytkownika Gmina Gietrzwałd

Wirus nie zatrzymał inwestycji w gminie Gietrzwałd

Pomimo epidemii w gminie Gietrzwałd finalizowane są kolejne inwestycje i planowane następne. A lepsza jakość dróg czy wody w kranach przekłada się na jakość życia. Każda gmina nie tylko w regionie chce odpowiadać na potrzeby mieszkańców. Nie inaczej jest w gminie Gietrzwałd. Jak w wielu miejscach, priorytetem są oczywiście drogi. Dlatego urzędnicy starają się pozyskiwać środki na ich remonty oraz budowę. Jeszcze w maju wyremontowana została ulica Różana w Sząbruku. Z szutrowej podziurawionej drogi zamieniła się w pokrytą kostką betonową.

W gminie Gietrzwałd czują chemię do biegania

Za fenomen euforii biegacza odpowiadają fenyloetyloamina oraz anandamidy. Nazwy trudne do wymówienia, ale z bieganiem jest dużo prościej. Wiedzą o tym ci, którzy spotykają się w każdy piątek o godz. 18 w Gronitach.

Zanim przejdziemy do biegania, najpierw trochę chemii... Otóż produkowana...

Teatr przy stoliku, a rugby na trawie

Gmina Gietrzwałd///I Rusza konkurs na przyznanie środków pieniężnych stowarzyszeniom, które poprzez swoje działania ubogacają lokalną społeczność. Warto do niego podejść, bo inicjatywy oddolne sprawiają, że życie mieszkańców zyskuje większy koloryt.

Szlachetni mieszkańcy, szlachetna paczka.

Szlachetni mieszkańcy, szlachetna paczka. Choroba, zdarzenie losowe czy samotność. Powodów do tego, aby pomagać jest wiele. Wiedzą o tym doskonale wolontariusze oraz darczyńcy, którzy wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka. Jej finał miał miejsce 7 i 8 grudnia w Gietrzwałdzie.

Śpiewająca lekcja patriotyzmu

Gietrzwałd || Kuba był woźnym w szkole we Wrześni, Szymon - Fryderykiem Chopinem, a Mateusz dowódcą Powstania Warszawskiego. Co ich łączy? Zagrali w spektaklu „Niezwyciężeni” przygotowanym przez uczniów oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej w Gietrzwałdzie.

Świat widziany z perspektywy roweru

GMINA GIETRZWAłD || Sezon rowerowy dobiega końca? Ależ skąd. Pogoda lubi płatać figle, poza tym jesień to wyjątkowo malownicza pora roku, więc nie wypada siedzieć w domu. Gmina Gietrzwałd, jeśli chodzi o ścieżki rowerowe ma sporo do zaoferowania.

Gdy bibliotekarz z weterynarzem i przedsiębiorcą jadą na akcję.

Ile razy każdy z nich wyjeżdżał do akcji? Trudno zliczyć. W ciągu tylko jednego roku strażacy z OSP w Gietrzwałdzie biorą udział w ponad stu zdarzeniach. Co ich skłania do tego, aby bezinteresownie pomagać innym, narażając swoje zdrowie i życie?

Miłość, miłość w sercu Warmii

Jak zobrazować przyjaźń? Może ukazać chłopców ganiających za piłką, gdzieś na polanie... Spotykają się po latach i płoną w nich te same emocje i wspomnienia. W Naterkach sąsiedzkie przyjaźnie trwają już kilkadziesiąt lat i granice nie stanowią dla nich żadnych barier.

Świat Legend Warmińskich

W Gronitach przeniesiesz się do świata legend. To niesamowite święto, które co roku gromadzi rzeszę uczestników.

Organizatorzy wydarzenie gorąco zachęcają uczestników do wcielenia się w postacie z warmińskich legend. W programie min. XIII Bieg Przełajowy o Puchar Wójta Gminy Gietrzwałd. Koncert...

Mistrzostwa Polski Kobiet Rugby 7

Zobacz najlepsze drużyny kobiet w Polsce. Stadion Leśny w Gietrzwałdzie zaprasza.

« Pierwsza « Poprzednia 1 2 3 Następna » Ostatnia »