Wtorek, 23 lipca 2019. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Zmiany na stołkach w Gietrzwałdzie

2017-09-27 15:37:39 (ost. akt: 2017-09-27 15:40:10)
Gietrzwałd

Gietrzwałd

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Policzone są dni szefów szkoły podstawowej i Gminnego Ośrodka Kultury w Gietrzwałdzie. Wójt Jan Kasprowicz na obojgu nie zostawia suchej nitki i zapowiada zmiany personalne. Przypomnijmy, że nowy wójt został wybrany w sierpniu.

Jak chce się babrać w tej martyrologii, to niech to robi za własne pieniądze i na własnym podwórku — wójt gminy Gietrzwałd Jan Kasprowicz nie owija w bawełnę i zapowiada zmiany personalne w Gminnym Ośrodku Kultury. Obecny dyrektor i jego działalność były jednymi z przyczyn zawiązania się inicjatywy referendalnej i w konsekwencji odwołania poprzedniego wójta. Kasprowicz od początku zapowiadał, że przyjrzy się pracy dyrektora i nie wykluczał zmiany na tym stanowisku. Teraz mówi, że z każdym dniem coraz bardziej się do tego przekonuje. Ma za złe, że GOK nie zaistniał podczas 140-lecia objawień, które były hucznie obchodzone we wrześniu. Tłumaczy, że promocją musieli zająć się pracownicy urzędu gminy.

— Od czasu, kiedy rozpocząłem urzędowanie, nie było mi dane z nim porozmawiać. Nie przyszedł się przywitać. A przecież ja nie będę zabiegał o spotkanie z nim. Oceniam jego zachowanie negatywnie i krytykuję go publicznie — mówi Jan Kasprowicz. I dodaje: — Pan dyrektor jest jakiś wyobcowany. Jakby został na Gietrzwałd nasłany z innej planety. Nie ma w Gietrzwałdzie takiej kultury, jaką ja bym chciał widzieć. A chciałbym widzieć kulturę nie prymitywną, ale skierowaną do większości mieszkańców i turystów.

Dyrektor GOK-u jest na urlopie. To kolejna kwestia sporna. Wójt mówi, że swojego urlopu dyrektor z nim nie konsultował. Sugeruje, że odwołanie go z funkcji to kwestia kilkunastu dni. Jak mówi, może się jednak zdarzyć, że pozostanie on szefem kulturalnej placówki do grudnia. W tym czasie kończy się umowa, jaką z dyrektorem zawarł poprzedni, odwołany w referendum, wójt. Co prawda urzędnik pełniący po odwołanym wójcie obowiązki wójta podpisał z nim umowę na kolejne kilka lat, obecny wójt nie ma jednak zamiaru jej honorować.

Odwołana z funkcji ma być także dyrektorka szkoły podstawowej. Teraz jest na rocznym urlopie zdrowotnym. Jej działania były mocno krytykowane przez dużą część mieszkańców gminy, zwłaszcza tych, których dzieci chodzą do gietrzwałdzkiej szkoły. Także sytuacja w szkole była przyczynkiem do powstania inicjatywy referendalnej.

— Dyrektora na urlopie zdrowotnym można odwołać, ale nie można zwolnić nauczyciela. Odwołanie pani dyrektor będzie się wiązało z tym, że pozostanie ona pracownikiem szkoły — uprzedza wójt. — W szkole musi być dobra atmosfera i ludzie muszą mieć jasność co do przyszłości. Tym, że poszła na urlop, pani dyrektor wiele spraw ułatwiła. Gdyby nie to, początek roku szkolnego byłby dużo trudniejszy.

Dyrektorka zawiadomiła z kolei prokuraturę o włamaniu do jej gabinetu. W oświadczeniu napisała m.in.: „Wszelkie podejmowane przez pewną grupę osób działania w kierunku zmuszenia mnie do rezygnacji nie mają umocowania w prawie, a przedstawiane mi zarzuty nie zostały potwierdzone przez przeprowadzane kontrole. Do tej pory było ich 11 i żadna nie wykazała moich zaniedbań. Tylko w dwóch przypadkach wydano zalecenia, które i tak nie dotyczyły mojej działalności, a wydano je ze względu na uchybienia poprzedniego dyrektora”.

Obowiązki dyrektora podstawówki pełni teraz Joanna Dziergacz.
mk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Miejscowa #2338661 | 176.97.*.* 28 wrz 2017 17:05

  Czy dziennikarzowi przystoi powtarzać takie niedorzeczności. Typowa narracja gazety niemieckiej. Mecz Polska-Niemcy ok. Siergiusz Piasecki nie ok. i Korkuć faszysta a prymitywna ikona trafia do kaplicy prezydenckiej. Dość władzy dla wójtów w krótkich spodenkach.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Bab #2338624 | 188.146.*.* 28 wrz 2017 16:19

  Brawo wójt !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. yuo #2338229 | 79.184.*.* 28 wrz 2017 08:06

  Pajaca z Woryt trzymać jak najdalej od Gminy i szkoły. Powodzenia życzę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (53) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mega #2338080 | 89.228.*.* 27 wrz 2017 22:03

   Ciężko będzie przywrócić normalność w Gietrzwałdzie. Podziwiam wójta; podjął się prawie niemożliwego.

   Ocena komentarza: warty uwagi (26) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Dop #2338078 | 49.213.*.* 27 wrz 2017 21:54

    To czas złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez panią...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (15)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages