Poniedziałek, 22 kwietnia 2019. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Napisał hasło promocyjne i wygrał konkurs ogłoszony przez kanał HISTORY

2017-08-11 08:31:02 (ost. akt: 2017-08-11 08:32:46)

Wojciech Gudaczewski, historyk amator, regionalista, autor wielu artykułów i książek o historii regionu, a na co dzień pracownik ds. promocji w Urzędzie Gminy w Gietrzwałdzie, wygrał konkurs ogłoszony przez jeden największych kanałów telewizyjnych HISTORY.

Konkurs polegał na ułożeniu hasła promocyjnego. Wpłynęło ponad 60 zgłoszeń z różnych stron Polski ale tylko cztery były premiowane nagrodą. Wystarczyło dokończyć zdanie: „Prawdziwy poszukiwacz tajemnic to…”. Po raz kolejny okazało się, że kreatywność i wyobraźnia internautów jest olbrzymia. Wygrały jednak tylko cztery osoby: z Białegostoku, Jeleniej Góry, Opalenicy no i jedyna z województwa warmińsko-mazurskiego: Wojciech Gudaczewski z Ostródy/Gietrzwałdu. Zwycięskie hasło jakie ułożył ostródzianin brzmiało: „Prawdziwy poszukiwacz tajemnic to romantyk, który z każdej historii, z każdej eksploracji potrafi uczynić niezwykłe chwile, zapamiętane na całe życie.”

Wojciech Gudaczewski, poza swoją pracą zawodową, działa w organizacjach pozarządowych zajmujących się lokalną historią i obronnością kraju. Odnalazł m.in. zaginiony pomnik z okresu plebiscytu na Warmii i Mazurach (stoi obecnie w Parku Collisa w Ostródzie), jest autorem książki „Baśnie – Legendy – Bajania” o legendach z regionu Warmii i Mazur i wielu artykułów prasowych o lokalnej historii. W ubiegłym roku przy współpracy z Panią Evą Lerner Konsul Honorową Rzeczypospolitej Polskiej w Gwatemali, odnalazł Siostrę Carlotę, jedną z trzech żyjących osób, pamiętających Służebnicę Bożą Barbarę Samulowską, świadka objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Współpracował też z Miesięcznikiem Odkrywca opisując swoje odkrycia związane z losami francuskich jeńców wojennych a nawet odnajdując świadków tamtych wydarzeń. Wojciech Gudaczewski był za swoją pracę był wielokrotnie nagradzany m.in. tytułem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Nagrodą dla zwycięzców w konkursie jest dwudniowy pobyt dla dwóch osób na Festiwalu Dolnośląskich Tajemnic w Wałbrzychu.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ris #2318298 | 88.199.*.* 1 wrz 2017 06:57

    Ty Wojciech niezły z Ciebie bajkopisarz. Gratuluje:)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages