Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

W Gietrzwałdzie po Japońsku

2019-06-14 15:29:58 (ost. akt: 2019-06-14 15:30:00)

Autor zdjęcia: Gmina Gietrzwałd

Wszyscy zgodzą się z twierdzeniem, że nauka języków obcych jest obecnie koniecznością. Większość rodziców chce, aby ich pociechy komunikowały się bez żadnych barier. I nie ma co się oszukiwać, że dzieci z większych miast mają szereg możliwości, aby uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych. Co jednak mają zrobić osoby, które mieszkają z dala od ośrodków miejskich? Jak pogłębić wiedzę językową w sposób niestandardowy oprócz zajęć, których ilość w szkole jest ściśle określona, a treści nauczania ograniczone są do podstawy programowej? W takich sytuacjach bardzo pomocny okazuje się program English Teaching, który już w 2000 roku został opracowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności (od 2002 r. krajowym operatorem Programu jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA).

Celem Programu jest wspieranie działań na rzecz promocji uczenia się języka angielskiego i jego lepszej znajomości wśród dzieci i młodzieży z małych miast i wsi. Priorytetem Programu jest też wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli języka angielskiego spoza dużych aglomeracji miejskich. W obecnej edycji programu w całej Polsce realizowane są 82 projekty o łącznej wartości ponad 1,2 mld złotych. W szkole podstawowej w Gietrzwałdzie projekt English Teaching odbywa się już po raz trzeci. Jest on okazją do przeprowadzenia dodatkowych (niepłatnych dla dzieci) zajęć językowych jak również zorganizowania innych atrakcyjnych działań. W poprzednich edycjach projektu English Teaching zorganizowano m.in. „Spotkania z ciekawymi ludźmi”, wyjazdy edukacyjne, przedstawienie w języku angielskim, nagrano program „Angielski samouczek” dla TVP Olsztyn, przygotowano spotkania z native speakerem. W obecnej edycji uczniowie m.in. nagrywali filmik w języku angielskim promujący Gietrzwałd, stworzyli komiks „Legenda Gietrzwałdzka”, obejrzeli przedstawienie w wykonaniu Trevora Hilla, uczestniczyli w zajęciach Aikido prowadzonych przez panią Joannę Jaguszewską. Przed nami jeszcze spotkanie z prawdziwym preppersem Piotrem Czuryłło.

Projekty dają nauczycielom niesamowitą swobodę działania i niezależność finansową. Zachęcam wszystkich nauczycieli uczących na terenach wiejskich i w małych miasteczkach do 20 tys. mieszkańców do zapoznania się z ofertą programu English Teaching na stronie http://www.englishteaching.org.pl. A już od 24 do 26 czerwca spotykamy się na kolejnym English Teaching Market w Starych Jabłonkach, gdzie co roku przyjeżdża ponad 300 nauczycieli z całej Polski, aby uczestniczyć w niesamowitych i inspirujących szkoleniach.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GminaGietrzwald

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages