Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Nielegalne wysypiska zlikwidowane

2019-04-12 09:45:14 (ost. akt: 2019-04-12 09:50:17)

Autor zdjęcia: Urząd Gminy w Gietrzwałdzie

Trwa akcja sprzątania gminy Gietrzwałd. Dzięki temu zlikwidowano kilkadziesiąt nielegalnych wysypisk. Z tych miejsc zniknęły zalegające butelki, ubrania, opony i części samochodowe.

Na nielegalnych wysypiskach znaleziono między innymi części samochodowe. To na przykład zderzaki, szyby, kanapy, filtry powietrza, bańki po olejach. Zapewne poprzedni właściciele nie wiedzieli,c co z nimi zrobić. Dlatego radzimy, jak pozbyć się ich w ekologiczny sposób.

Części z rozbiórki samochodów trudno uznać za odpad pochodzący z gospodarstwa domowego. Takie części jak wymienione filtry powietrza, opony, uszczelki, podkładki z reguły pozostają jako odpad w serwisie dokonującym wymiany. Są oczywiście kierowcy, którzy podstawowe naprawy wykonują samodzielnie.
Opony samochodowe od mieszkańca Gminy przyjmowane są do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Gietrzwałdzie podobnie jak bańki po olejach czy paliwie. Filtry powietrza, uszczelki, podkładki można wyrzucić do śmieci zmieszanych. Zderzaki, kanapy czy szyby powinny trafić do skupu części używanych. Opłata jaką poniesiemy np. za fotel samochodowy to koszt około... 20 zł.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. taka jest prawda... #2715313 | 79.124.*.* 12 kwi 2019 11:15

    jak długo odpowiednie służby będą tolerować i będą pobłażliwe dla tego rodzaju zachowań właścicieli terenów , tak długo będą nielegalne składowiska śmieci i żadna ustawa nie zmieni tego

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages