Poniedziałek, 22 kwietnia 2019. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Arabia Saudyjska wygrała z Polską 4:1

2018-06-14 11:48:35 (ost. akt: 2018-06-14 13:16:54)

Autor zdjęcia: Andrzej Kapusta

Sportowe emocje sięgają zenitu w oczekiwaniu na pierwszy mecz naszych w Rosji, tymczasem w Gietrzwałdzie, w ubiegły weekend mogliśmy poczuć przedsmak zbliżających się wydarzeń. Zostały rozegrane Minimistrzostwa Świata Dziesięciolatków w Piłce Nożnej.

Piłka nożna w sercach Polaków zajmuje wyjątkowe miejsce już od najmłodszych lat i to właśnie najmłodsi mieli szansę wykazania się podczas sobotnich (09.06) Minimistrzostw Świata Dziesięciolatków, jakie zostały rozegrane na urokliwym stadionie leśnym w Gietrzwałdzie. W imprezie wzięło udział szesnaście drużyn z regionu w tym dwie z Kaliningradu: Młodość oraz Olimp, które znane są z występów w naszym województwie i zawsze pokazują klasę. Na gietrzwałdzkie rozgrywki zaprosił je Andrzej Królikowski, sołtys Łupstycha. Ponadnarodowych akcentów było więcej, bo gościem turnieju w Gietrzwałdzie był również Wojciech Wrzecionkowski, Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec w Olsztynie, który wsparł to wydarzenie.

Jak przebiegały rozgrywki?
Na początku każda drużyna wylosowała flagę kraju, pod jaką miała występować. Były to państwa czterech grup tegorocznego mundialu w Rosji. Obowiązywały zasady takie jak na mistrzostwach - walka o wyjście z grupy, półfinały i finał. Można powiedzieć, że przeprowadzono małą symulację zbliżających się meczów. Do ciekawszych spotkań należał mecz Polska - Senegal z wynikiem 7:0.
Wiele młodych drużyn prezentowało wysokie umiejętności, stąd aż do ostatniego gwizdka nie było wiadomo, kto może wygrać cały turniej. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna GKS Wikielec pod barwami Arabii Saudyjskiej, drugie GKS Gietrzwałd-Unieszewo występujący pod polską flagą, a trzecie wywalczył zespół z Kaliningradu reprezentujący Urugwaj. Została także przyznana nagroda dla najlepszego bramkarza, zawodnika i zawodniczki, bo dziewczynki również wchodziły w skład drużyn.

Inicjatorem minimundialu była Gminna Rada Sportu. Cezary Serafin, trener klubu GKS Gietrzwałd-Unieszewo- powiedział: Cieszę się, że nasza drużyna, która reprezentowała Polskę, dotarła do finału bez straty gola. Tylko w ostatnim meczu musieliśmy uznać wyższość chłopaków z GKS Wikielec.
Za przygotowanie minimistrzostw odpowiedzialnych było kilka osób, między innymi Magdalena Ratowska z Urzędu Gminy Gietrzwałd - Dla nas było to niełatwe, ale ciekawe wyzwanie - powiedziała. - Mam nadzieję, że młodzi piłkarze wywieźli z Gietrzwałdu wiele dobrych wspomnień.

- Minimistrzostwa świata zorganizowane w Gietrzwałdzie miały choć trochę nawiązywać do tych prawdziwych mistrzostw w Rosji, stąd też zaproszenie drużyn z Obwodu Kaliningradzkiego - imprezę podsumował Jan Kasprowicz, wójt Gminy Gietrzwałd. - Chciałbym, aby turniej piłki nożnej dla dzieci na stadionie leśnym w Gietrzwałdzie odbywał się cyklicznie, również w następnych latach.
W turniej zaangażowani byli również KPS Gietrzwałd i KS Rugby Gietrzwałd, wolontariusze z Gminnego Gimnazjum im ks. Wojciecha Zinka oraz strażacy z Gietrzwałdu, którzy zapewnili wszystkim porządne "lanie" i zabawy z wodą. Podczas imprezy każdy mógł okazać serce, wpłacając datek na akcję charytatywną dla chorej dziewczynki.

Karolina Mankiewicz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages