środa, 22 stycznia 2020. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Rodzice uczniów żądają odejścia dyrektorki szkoły

2017-05-30 10:59:02 (ost. akt: 2017-05-30 09:43:06)
Zdjęcie jest ilustracją do treści

Zdjęcie jest ilustracją do treści

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Rodzice uczniów podstawówki w Gietrzwałdzie domagają się odwołania ze stanowiska dyrektorki szkoły. Wczoraj tą sprawą zajęli się radni. Czy mediator pomoże poprawić niezwykle napiętych relacji na linii dyrekcja – rodzice?

Pod listem do władz gminy Gietrzwałd podpisało się aż 150 rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Gietrzwałdzie (uczniów szkole jest 125). Podkreślają, że współpraca z dyrektorką jest zła, dyrektorka porozumiewa się z nimi tylko listami, a dzieci zaczynają bać się chodzenia do szkoły.
— Przez dwa pierwsze lata mój syn jak na skrzydłach biegł do szkoły. Budził się jeszcze przed nami i szykował się, żeby jak najszybciej być w szkole. Teraz jest zupełnie inaczej. Pewnego dnia znalazłam u niego karteczkę ze zdaniem „Nienawidzę szkoły”. Budzi się w nocy z bólem brzucha. Wiem, że inne dzieci płaczą i nie chcą chodzić do szkoły — mówi Marta Patalon, mama trzecioklasisty. — Współpraca ze szkołą bardzo mocno się pogorszyła. Nauczyciele są poniżani, a to ma zły wpływ także na nasze dzieci.

Marta Patalon nie ukrywa, że zastanawia się nad przeniesieniem syna do innej szkoły. Chyba że dyrektorka zmieni sposób współpracy z rodzicami i nauczycielami. — A najlepiej by było, gdyby sama zrezygnowała z funkcji — dodaje.

I takie żądanie rodzice wystosowali w liście do dyrektorki. Pismo dostali także radni i komisarz rządzący gminą po odwołaniu wójta w referendum. Wczoraj podczas sesji nad pismem pochylili się radni.
— Jesteśmy bardzo zaniepokojeni sytuacją w szkole. Rodzice coraz częściej mówią, że chcą zabierać dzieci z tej szkoły i przenosić je gdzieś indziej — mówi Marek Nowogrodzki, przewodniczący Rady Gminy w Gietrzwałdzie.
Radosław Marcin Nojman pełniący funkcję wójta nie spieszy się z odwołaniem dyrektorki.

— Poprosiłem panią dyrektor o wyjaśnienia i uznałem je za wystarczające — mówi Nojman w rozmowie z „Gazetą Olsztyńską”. — Rozmawiałem także o tej sytuacji w kuratorium. Kurator zdecydował o wprowadzeniu mediatora. Jego zadaniem będzie wysłuchanie wszystkich stron. Będę uczestniczył i dowiadywał, co się dzieje w tej sprawie. Zależy nam na tym, aby sytuacja się uspokoiła.
Kością niezgody są także plany zatrudniania w podstawówce nauczycieli spoza gminy zamiast tych z wygaszanego gimnazjum. Radosław Marcin Nojman mówi, że już zapowiedział dyrektorce szkoły podstawowej, że się na to nie zgodzi. I zapowiada: — Każdy nauczyciel z gimnazjum, któremu szykuje się niepełny etat, dostanie ode mnie propozycje pracy w którejś z gminnych podstawówek. Powiedziałem to pani dyrektor, powiadomiłem także radnych.
Z dyrektorką podstawówki nie udało nam się wczoraj skontaktować.
mk
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (77) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pan jan #2259437 | 188.146.*.* 4 cze 2017 11:12

  Spokojnie ,wybierzemy normalnego wójta i pogoni tą babę ze szkoły ,wpływy pana z Woryt kończą się w tej gminie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Rodzic #2257421 | 37.47.*.* 1 cze 2017 11:41

  Jeżeli ktoś nie wierzy, że nauczyciele byli w stanie zmanipulować rodziców, niech przeczyta list rozesłany do mieszkańców gminy przed referendum:"Prosimy, aby oddali Państwo głos w nadchodzącym referendum i pomogli odsunąć ludzi, których działania ewidentnie szkodzą i dzieciom i całemu gronu pedagogicznemu naszej szkoły. Absurdalne zarzuty kierowane pod naszym adresem dotyczące między innymi kształtowania postaw patriotycznych czy wiary są bezpodstawne. Tak niewiele trzeba zrobić, aby uratować to, co zostało jeszcze do uratowania.Obiecujemy, że mogą Państwo liczyć na nasze wsparcie, gdyby w przyszłości zaszła taka potrzeba. Jesteśmy przecież mieszkańcami jednej gminy i powinniśmy sobie pomagać. Mamy nadzieję, że oddadzą Państwo głos w słusznej sprawie". I tyle w temacie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. a na marginesie #2257306 | 88.199.*.* 1 cze 2017 09:36

   Jestem ciekaw, jakie początkowe numery IP mają: szkoła, urząd gminy, gok, urząd wojewody?

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Krzych #2257043 | 94.254.*.* 31 maj 2017 21:27

   Następnym dyrektorem ma być "działacz PIS" nauczyciel z Dobrego Miasta. Był już w szkole.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. Olek #2257036 | 94.254.*.* 31 maj 2017 21:20

    Reszka złożyła rezygnację. Rodzice wygrali!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (77)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages