Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Na „Mikołajki” zorganizowali atrakcje dla dzieci

2016-12-13 10:54:57 (ost. akt: 2016-12-13 10:56:37)

Autor zdjęcia: Igor Burdalski

Bajkowy Mikołaj w EXPO ARENA w Ostródzie to dwudniowe wydarzenie, w którym uczestniczy 11 000 dzieci z rodzicami. Strzelcy z Gietrzwałdu byli tam organizując stoisko i profesjonalną strzelnicę.

Członkowie Jednostki Strzeleckiej 1028 Gietrzwałd nie po raz pierwszy społecznie organizują dla najmłodszych atrakcje. Tym razem stanęli przed wielkim wyzwaniem zorganizowania stoiska na imprezie „Bajkowy Mikołaj”, w nowoczesnym Centrum Targowo – Konferencyjnym EXPO ARENA w Ostródzie. Ponad 50 000 m2 pod dachem może pomieścić setki wystawców i tysiące zwiedzających. „Bajkowy Mikołaj” trwał dwa dni a strzelnicę i stoisko organizacji z Gietrzwałdu odwiedziło kilka tysięcy osób.

- Zużyliśmy ponad 8 000 jednostek śrutu do broni pneumatycznej – mówi strzelec Wojciech Hertrampf z Biesala - promowaliśmy naszą jednostkę z Gietrzwałdu, służbę wojskową oraz sporty strzeleckie.

Strzelectwo jest dyscypliną olimpijską od 1896 roku. W Polsce największe sukcesy w tej dziedzinie sportu odniosła Renata Mauer – Różańska, zdobywając złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie. Aby osiągać dobre wyniki należy trenować już od najmłodszych lat. Nasza złota medalistka zaczynała swoje treningi w wieku kilkunastu lat i właśnie dzieci i nastolatkowie wprost oblegali stoisko Strzelców z Gietrzwałdu w dniach 10 – 11 grudnia w Ostródzie.

- Zainteresowanie działalnością Związku Strzeleckiego „Strzelec” i naszą jednostką jest olbrzymie – powiedział Wojciech Gudaczewski, dowódca JS 1028 Gietrzwałd – świadczy o tym liczba chętnych do wstąpienia w nasze szeregi. Otrzymujemy też podziękowania za naszą społeczną pracę m.in. od Komendanta WKU Olsztyn i Wojewody Warmińsko-Mazurskiego.

Podczas „Bajkowego Mikołaja” dzieci mogły bezpłatnie skorzystać z dmuchanych zamków, zjeżdżalni, zajęć z animatorami, były stoiska 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego, Policji, Straży Pożarnej, JS 1028 Gietrzwałd, Klubu Motocyklowego, Miasta Ostródy a także punkty handlowe i gastronomiczne, koncerty, pokazy tańca, turnieje szachowe, gry i zabawy.

- Najcenniejszym podziękowaniem za nasz udział były uśmiechnięte buzie najmłodszych i ich rodziców – dodaje sekcyjny Paweł Kot z Jednostki Strzeleckiej z Gietrzwałdu.

Wojciech Gudaczewski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages