Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Łęgucki Młyn sprzedany za prawie trzy miliony

2016-11-23 20:06:58 (ost. akt: 2016-11-23 16:32:52)

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Powiat Olsztyński kilkakrotnie wystawiał ośrodek pod Gietrzwałdem na sprzedaż i w końcu znalazł się chętny. Łęgucki Młyn kupił Instytut Zrównoważonego Rozwoju Spółka z o.o. z siedzibą w Białymstoku za kwotę 2 mln 979,5 tys. zł. Ale umowa jeszcze nie została zawarta.

Do trzech razy sztuka — w przypadku ośrodka wypoczynkowego w Łęguckim Młynie to powiedzenie sprawdziło się. 7 listopada odbył się trzeci ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości, będącej w czasach PRL-u ulubionym miejscem wysokich dygnitarzy państwowych na spędzanie wolnego czasu. — Cena wywoławcza została ustalona na kwotę 2 mln 950 tys. zł, przy wadium 300 tys. zł. Na ogłoszenie odpowiedział Instytut Zrównoważonego Rozwoju Spółka z o.o. z siedzibą w Białymstoku. Cena jaką nieruchomość uzyskała w drodze postępowania osiągnęła pułap 2 mln 979,5 tys. zł — wyjaśnia Katarzyna Grzybowska, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w olsztyńskim starostwie.

Zgodnie z prawem zgodę na sprzedaż musi wyrazić prezes Agencji Nieruchomości Rolnych. Jeśli takową wyda, a z kolei Lasy Państwowe posiadające prawo pierwokupu, nie zgłoszą akcesu nabycia ośrodka, pomiędzy Powiatem a firmą z Białegostoku zostanie zawarta umowa.

— Nieruchomość w Łęguckim Młynie leży na bardzo atrakcyjnym terenie i ma ogromny potencjał. Cieszę się, że znalazł się nabywca, tym bardziej, że w stosownym oświadczeniu podał, że zamierza kontynuować w tym miejscu działalność turystyczną. Czas, żeby Łęgucki Młyn zaczął tętnić życiem — mówi Małgorzata Chyziak, starosta olsztyński.

Na co zostaną przekazane środki ze sprzedaży ośrodka w Łęguckim Młynie? — Naszym celem jest realizacja takich działań, które podniosą jakość życia mieszkańców. Na wskazanie konkretnych inwestycji jest na razie za wcześnie. Najpierw muszą zostać spełnione wszystkie wymogi formalne związane ze sprzedażą nieruchomości — zastrzega starosta.

***
Łęgucki Młyn to były ośrodek wypoczynkowy o powierzchni około 7,7 ha. W skład nieruchomości wchodzą trzy wille, letni domek mieszkalny, dwa drewniane domki gospodarcze oraz wartownia z barem i biurem. Mała elektrownia wodna zajmuje prawie 210 metrów kwadratowych, składa się z jazu z zasuwami oraz budynku z generatorami i dwiema turbinami typu Francisa o mocy 32 i 38 kW.

Cała posiadłość jest wyposażona w infrastrukturę techniczną. Przy brzegu jeziora stoją dwa pomosty spacerowe. Szczypty emocji dodają miejscowe legendy, według których Łęgucki Młyn miał być ulubionym miejscem spotkań dygnitarzy PRL-u z Władysławem Gomułką na czele. Ponoć w okolice przyjeżdżał też na polowania Piotr Jaroszewicz, a jeden z domków z sosny syberyjskiej podarował Gomułce Nikita Chruszczow.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (20) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. poinformowany #2129876 | 89.228.*.* 8 gru 2016 12:22

  Chodzą słuchy,że nowym managerem tego miejsca ma zostać " ktoś" z pobliskiej MASURII.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. swój #2129871 | 89.228.*.* 8 gru 2016 12:18

   Super miejsce

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Dokładnie, już jest wystawione #2120576 | 83.6.*.* 25 lis 2016 13:49

   na sprzedaż/zamianę. Podziela na części i sprzedadzą jako rezydencje. Aby zrobić z tego ośrodek, trzeba mieć pieniądze. Tam nie ma sali konferencyjnej więc wszelkie imprezy typu śluby, szkolenia odpadają. Nie ma kortu, basenu, spa, sauny. Nie ma nic. Na takie inwestycje trzeba mieć straszny cash. A sprzedać 3 budynki pod 3 rezydencje da się. dodatkowo resztę ziemi podzielić i tez sprzedać

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. dar #2120286 | 89.228.*.* 25 lis 2016 07:20

    Wszyscy rozczulają się, że ośrodek udało się sprzedać, na (osoba, firma) która wygrała przetarg, już ogłasza się na olx, ze sprzedażą rozparcelowanego ośrodka na części, co napewno niczego dobrego nie wróży :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. sss #2119946 | 89.228.*.* 24 lis 2016 17:58

    ...oby tylko konserwator zabytków nie zamęczył finansowo i nie zastopował swoimi oczekiwaniami renowacji obiektu ..

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (20)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages